CALIFORNIA DRESSAGE SOCIETY

SAN DIEGO CHAPTER

Serving San Diego Chapter members and dressage enthusiasts at large
in educating and
promoting the sport of dressage.

 

1st-place2nd-place3rd-place

2016 FINAL CHAPTER AWARDS

Congratulations to our winners. See you at the awards banquet!



  • FEI LEVEL - A/A
    WILLIAMS, STACY O Asterios CHAMPION
    MAHONEY, TIFFANY Rey Del Mundo Reserve
    MAHONEY, TIFFANY Ehrengold 3rd Place

    FEI LEVEL - Jr/Yr

    KERNER, LAUREL Saturnes CHAMPION
    PIERCE, JESSICA Sterling Reserve

    FEI LEVEL - Open

    SILVERMAN, TIFFANY Sebastian CHAMPION
    MORAN, JO RHR Smooth Jazz Reserve
    ROCOVICH, TERRI Uiver 3rd Place

     

    INTRODUCTION LEVEL A/A
      Billingslea, Jr, Thomas Lucky Me CHAMPION
      WALSH, THERESA Kan Du D'Tango Reserve
      UNDERWOOD, CAROLINE Fancy the Luck 3rd Place
     
    TRAINING LEVEL A/A
      FRANK, JANE Madison Square CHAMPION
      UNDERWOOD, CAROLINE Aruba Reserve
      HEMPY, ANNE Valiant 3rd Place
    TRAINING LEVEL Jr/Yr
      Urquhart, Chelsea Whisky XVI CHAMPION
       
    TRAINING LEVEL Open
      Rich, Teri Belissa CHAMPION

    FIRST LEVEL A/A
      UNDERWOOD, CAROLINE Etch a Sketch CHAMPION
      JONES, MICHELLIE The X Factor Reserve
      KINNEY, CALLEEN Sokrates 3rd Place
    FIRST LEVEL Jr/Yr
      KERNER, LAUREL Jet Bound CHAMPION
      MIDGLEY, EMILY CBMF Split Decision Reserve
    FIRST LEVEL Open
      SILVERMAN, TIFFANY Ballet CHAMPION
      WAGMAN, NICK Gusto DG Reserve
      DAVIS, LENA NORDLOF Stanley 3rd Place

    SECOND LEVEL A/A
      UNDERWOOD, CAROLINE Etch a Sketch CHAMPION
      STEIN, ADELE Seunos Grande Reserve
      PUTNAM, ROCHELLE Gorryt-B Von Jori 3rd Place
    SECOND LEVEL Jr/Yr
      KERNER, LAUREL Soren CHAMPION
      Urquhart, Chelsea Madison Square Reserve
      MARSHALL, EMMA Maestro 3rd Place
     
    SECOND LEVEL Open
      THOMPSON, MALLORY Zeph CHAMPION
      DAVIS, LENA NORDLOF Stanley Reserve
      LOY, BETTINA Cayenne 3rd Place

    THIRD LEVEL A/A
      MUNOS, LAUREN Wellienton CHAMPION
      BROOKS-GARY, JANICE Cumulus 2 Reserve
      MARTIN, CHRISTINE Letrado 15 3rd Place
       
    THIRD LEVEL Jr/Yr
      FELD, GENNA Jolie CHAMPION
     
    THIRD LEVEL Open
      LAUFER, BIRTHE Delon CHAMPION
      RIGDON-BLAKE, REBECCA Amiatina GL Reserve
      WAGMAN, NICK Ferano 3rd Place


    FOURTH LEVEL A/A
      STEVENSON, SUSAN Ricochet CHAMPION
      MAHONEY, TIFFANY Rey Del Mundo Reserve
      GOLDEN, JACKIE Sundance Golden 3rd Place
    FOURTH LEVEL Jr/Yr
      KERNER, LAUREL Soren CHAMPION
      FELD, GENNA Jolie Reserve
       
    FOURTH LEVEL Open
      RIGDON-BLAKE, REBECCA Caprianna CHAMPION
      LAUFER, BIRTHE Delon Reserve
      RIGDON-BLAKE, REBECCA Ehrengold HW 3rd Place
  • Have a question about the list above. Send us your question and email address.
  • Make sure your email is valid and office@sandiegodressage.com is not blocked by your spam filter.

 

Print Friendly